موسسه کودکان هوشمند

امکانات و خدمات ما

موسسه کودکان هوشمند  

تنها نماینده انحصاری استان اصفهان عضو موسسه جهانی PAMA برگزار کننده کلاس های محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان.

خانم  دکتر مرضیه حق شناس مدیرعامل  موسسه کودکان هوشمند (اصفهان) متولد 1366 دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اصفهان و مدرس دانشگاه می باشند.

مزیت های چرتکه

سابقه‏ ی آموزش محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه بیشتر از یک قرن می‏ باشد. این دوره ‏ی آموزشی مهم و تاثیرگذار بر بهبود و تقویت نیم کره راست مغز هم ‏اکنون در کشورهای پیشرفته و توسعه‏ یافته‏ ی اروپایی در حال برگزاری است. از مزیت ‏های شرکت در کلاس آموزش محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه تقویت نیم کره راست مغز و هماهنگی همزمان دو نیمکره با هم می‏باشد که موجب تقویت حافظه دیداری-شنیداری، افزایش دقت، توجه و تمرکز می‏ شود. به دنبال افزایش دقت ،توجه و تمرکز جذب محرک های محیطی افزایش می‏ یابد در نتیجه کودک می‏ تواند همزمان بر روی چندین کار تمرکز کند همچنین وقتی اطلاعات دریافتی از محیط افزایش می ‏یابد سیناپس های مغزی بیشتری برای پردازش اطلاعات در قشر مخ تشکیل می‏گردد در نتیجه قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله فراگیر افزایش یافته و فراگیر به جای راه حل های هیجان مدار که در نتیجه فعالیت بیش از اندازه لیمبیک می‏ باشد به دنبال حل مسئله با اصول منطقی است. بنابراین آموزش محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه به عنوان یک شیوه‏ ی تربیتی نیز به حساب می آید. همچنین چرتکه جسم پینه ای مغز که رابط بین دو نیم کره‏ می‏ باشد را بهبود  می بخشد. با افزایش ارتباط دو نیم کره‏ ی مغز سرعت پردازش اطلاعات همچنین سرعت عملکرد فرد افزایش می‏ یابد. در پایان لازم به ذکر است مزایای چرتکه و اثرات آن بر بهبود عملکرد مغز  بسیار زیاد بوده و در این مجال نمی‏گنجد صرفا در یک جمع‏ بندی میتوان اشاره نمود  نود درصد هدف چرتکه تقویت نیمکره راست به دلیل افزایش و بهبود توانمندهای مربوط به این نیمکره است، این توانمندی‏ ها عبارت است از:

افزایش دقت، تمرکز، خلاقیت، ایجاد روحیه کارآفرینی و ایده‏ پردازی در فراگیر، تقویت حافظه‏ ی دیداری، شنیداری، بلندمدت، افزایش سرعت عمل در انجام کارها، افزایش قدرت تجزیه و تحلیل، پیدا کردن هنر حل مسئله، کنترل هیجانات، افزایش اعتماد به نفس، بالا بردن قدرت ارتباط گیری با دیگران و بهبود تعاملات اجتماعی و…. نکته جالب توجه این است که تنها ده درصد از هدف چرتکه تقویت ریاضی دانش آموزان است که این هدف قطعا محقق خواهد شد و فراگیران چرتکه پیشرفت قابل توجهی در درس ریاضی خواهند داشت.